+420 601 291 565
+420 774 197 911

Články

 

AMADEUS AGILITY WORLD CUP SALZBURG

Ve dnech 7. - 9.12. 2012 se naše tentokrát čistě dívčí výprava ve složení Olga Edrová, Iva Kremláčková, Zuzana Přichystalová a Aneta Slavíková zúčastnila třetího ročníku závodu Amadeus Agility Worldcup v rakouském Salzburgu ( ODKAZ ZDE ). Letošní účast závodníků byla zastoupena spoustou kvalitních týmů ve všech kategoriích, což slibovalo shlédnutí skvělých výkonů. Tyto velké závody se konají při světové koňské show, takže v průběhu celého víkendu jsme měly možnost sledovat různé koňské disciplíny jako voltiž, parkur nebo drezuru. Každý večer jsme také mohly navštívit koňskou show, která byla úžasným zpestřením. Stejně tak nemůžeme zapomenout na naše četné výpravy k občerstvovacím stánkům, kde jsme braly útokem vynikající máčené banány v čokoládě. Ale zpátky k agility:-)

Běhalo se v příjemném prostředí haly a na kvalitní úmělé trávě. Páteční zahajovací den patřil zkouškám, které pískala rakouská rozhodčí Eva Waldmeier, jejíž parkury byly vždy úměrné dané výkonnostní kategorii. Sobota byla ve znamení kvalifikačních běhů. Tento den výkony všech posuzovali slovenští rozhodčí Iveta a Roman Lukáčovi, kteří měli hezké a nápadité parkury. Běžel se jeden jumping a agility. Ze součtu obou běhů byl poté v každé velikostní kategorii vybrán úměrný počet postupujících závodníků. V něděli, jako zlatý hřeb celého závodu, přišlo na řadu všemi očekávané finále.

Běhalo se americkým vyřazovacím způsobem, startovalo se podle zvukového signálu, takže načasování správného startu bylo velmi důležité a závodníci tak mohli nasbírat drahocenné setinky. Takové finále bylo pro diváky velmi atraktivní, na druhou stranu pro závodníky celkem náročné. Bylo se ale na co dívat, výkony některých finalistů byly opravdu úžasné :-). Na konci celého víkendu jsme musely všechny konstatovat, že to byly moc hezké závody s parádní atmosférou a skvělými výkony, které rády příští rok navštívíme znovu. A doufám, že se k nám přidají i jiní, protože být na takových závodech je opravdu zážitek :-)) 

Aneta a Berry


 

SEMINÁŘ S KRISZTINOU A ALEXEM


Ve dnech 30.10. - 3.11.2012 jsme se v německém Oberammergau zúčastnily semináře s Krisztinou Kabai a Alexem Beitlem. Seminář se nám opět velmi líbil a těšíme se na další setkání s oběma trenéry.

 


EOJ 2012 PINKAFELD

I na této akce jsme měli své zástupce a byli velmi úspěšní. Na EOJ 2012 v rakouském Pinkafeldu se našemu LUKÁŠI ILKANIČOVI podařily krásné výsledky: 

1. místo v kategorii large (Lukáš a border kolie Djo) 
3. místo v kategorii medium (Lukáš a pudl Cody)
1. místo v kategorii družstev 

Od nás všech mu patří VELIKÁ GRATULACE!!! 
Výsledky najdete ZDE, další fotografie TADY. Zatím si prohlédněte alespoň fotky a video. Článek dodáme brzy :-) 


Video:


large: ZDE 
medium: ZDE 


 

 

MORAVIA OPEN 2012

Tak jsme po roce opět vyrazili na již třetí ročník závodu Moravia Open:-) Tyto velké závody 
s mezinárodní účastí pořádáné na umělé trávě se již tradičně konají na začátku letních prázdnin. 
Letos připadlo datum na 7. a 8. července. Skvělý povrch, dobrá organizace pod vedením zkušeného týmu a mnoho skvělých účastníků na startovní listině (včetně tzv. VIT - tedy několika vybraných špičkových světových týmů, kteří jsou zváni organizátory jako hosté)...to vše bylo příslibem skvělých závodů a nevšedního sportovního zážitku. 

Na rozdíl od loňského ročníku, kdy jsme se potýkali s přívalovými dešti a velmi chladným počasím, letos jsme soupeřili s tropickým vedrem a palčivým sluncem. Speciální povrch, který jinak krásně pružil a pro běhání byl velmi příjemný, se na slunci rozpaloval do nebezpečných teplot a několik pejsků to bohužel odneslo zraněním (spálenými či strženými polštářky na tlapkách). Hned vedle závodiště protékala krásně čistá a chladná řeka Bečva, která pomáhala týmům bojovat s horkým počasím. 
Nebyl proto problém kdykoliv pejsky osvěžit a po doběhu jim ochladit tlapky. Další výhodou byla možnost ubytovování přímo v sousedství, v nejbližším okolí byly hned čtyři kempy. 

První den závodů, pátek, patřil tradičně zkouškám. Týmy se zde mohou seznámit s povrchem a popřípadě ještě trošku potrénovat...protože zítra už to bude "naostro".

Specialitou těchto závodů, jež se liší od většiny ostatních závodů, je systém hodnocení vítěze sobotního dne. Běhají se tři kvalifikační běhy (jednou jumping a dvakrát agility) a nejlépe umístěné týmy 
z každého běhu postupují do večerního velkého finále. Pro dalších několik dobře umístěných týmů, které se neprobojovaly na postupová místa do velkého finále se konalo ještě malé finále. Také někteří 
z naší výpravy se probojovali do malého či velkého finále, takže bylo pořád komu fandit a držet palce. Večerní velké finále je vždy velmi napínavé a nejinak tomu bylo letos. Přestože poslední kategorie - zlatý hřeb - large, končila téměř ve dvanáct hodin v noci, nenechal si ji ujít snad žádný účastník MO. Rozhodčí si letos pro závodníky připravili velmi težké parkury a tomu odpovídala i chybovost a dobíhavost. Například v kategorii medium, jejíž finálový běh stavěl rakouský rozhodčí B. Hüppe, 
se do cíle úspěšně dostaly pouze dva týmy z patnácti. V kategorii large ve velkém finále startovalo třicet nejlepších týmů. Jelikož vítězství jak v malém, tak i ve velkém finále této kategorie putovalo 
do řad naší výpravy, bylo to pro nás nejlepší zakončení druhého dne MO. V neděli se již běhalo běžným způsobem na součty výsledků a opět se běžely tři běhy (jednou jumping a dvakrát agility).

Některým se dařilo méně, některým více. Všichni jsme si ale odváželi velice příjemný pocit 
z povedených závodů. Vzhledem k tomu, že jsme přežili i bouřku a zaplavené silnice na zpáteční 
cestě, můžu konstatovat, že už teď se tešíme na příští ročník:-)

Terka a Odee 

Výsledky najdete ZDE
ZÁVODY V LYSÉ NAD LABEM

Ve dnech 19.-20.5.2012 jsme se rozhodli vyrazit na závody pořádané Psí školou Superpes v Lysé nad Labem. V sobotu se zde konaly závody Superpes 2012 se speciálním závodem Pohárem německých ovčáků a speciálním závodem Bull Cup. 

Pozvání k posuzování přijal rakouský rozhodčí Hans Fried. Těšili jsme se na hezké parkury, které jsme měli možnost běhat již na jiných závodech a Hansovo parkury opravdu splnily naše očekávání na 100%. Večer jsme byli organizátory pozvaní na velice příjemné posezení s grilováním masa, které bylo milou tečkou za hezkým závodním dnem (mimochodem musíme znovu pochválit vrchního grilovače, byla to skutečně bašta:-). 

V neděli navazovaly pořádané dvojzkoušky, rovněž pod taktovkou Hanse Frieda. Po oba dva dny nás provázelo opravdu letní počasí, a tak leckteří z nás odjížděli se slušnými spáleninami a doma brali útokem lékárny, kde vykupovali Panthenol. Budiž nám to ponaučením pro příští závody:-) 

Všichni jsme z Lysé odjíželi se spokojeností, docela se dařilo, a tak si každý odvážel nějakou cenu a hezkou vzpomínku na tyto závody. Pořadatelům z Psí školy Superpes patří naše veliké DÍKY za krásné závody a příjemnou, pohodovou atmosféru. Na ty další závody u Superpsíků v Lysé se budeme moc těšit:-) 

Dostali jsme svolení od Kamily Kuchařové ke zveřejnění fotek, které na této akci pořídila (moc za něj děkujeme:-)), brzy se proto ve fotogalerii můžete těšit na momentky z tohoto víkendu. 

Iva a Kasík s Ledkem 
SEMINÁŘ S REMO MÜLLEREM

V termínu 5.-6.5.2012 jsme se zúčastnili agility semináře se švýcarským reprezentantem Remo Müllerem. Účast na tomto semináři byla pro mně první zkušenost se zahraničním trenérem. Seminář 
se konal na úžasném cvičáku v rakouském Pottendorfu. K dispozici bylo nadstandardní zázemí a rádi jsme využili nabídky velmi chutného stravování. 

Seminář začal krátkou teorií o efektivním vedení psa a teorií kruhů. Všichni účastníci byli rozděleni 
do skupin dle pokročilosti a začalo se se stavbou parkůru a trénováním. Během dopolední části výcviku se běhalo agility, odpoledne jumping. Remo, jako zkušený závodník a trenér měl nekonečnou trpělivost, radu na jakýkoliv problém a i přes vyčerpávající vysoké teploty si zachovával po celou dobu smysl pro humor. V rámci některých sekvencí nás nejprve nechal, abychom si s vedením na parkuru poradili sami, a teprve poté jsme udělali společnou prohlídku. Nejvíce se mi líbily sekvence, které se běhaly několika způsoby a k tomu ještě s měřením času. Týmy tak měly šanci zjistit, který způsob vedení je pro ně nejvhodnější a zaroveň časově nejefektivnější. 

Tento seminář se v rámci mých dosavadních agi zkušeností zařadil mezi ty nejvíce povedené. Remo 
s námi byl ochoten diskutovat i trénovat s obrovským nasazením celý víkend. Velký vliv na úspěšnost semináře měl i Hans Fried, který celý seminář zastřešoval a výborně organizoval. K dobrému pocitu 
ze semináře přispěla i milá společnost "spolubojovnic" ze Zetoru Brno! Nakonec bych chtěla za všechny české účastníky poděkovat Claudii za její "simultální" překlad, ochotu a trpělivost! 

Eva + Abby ZÁVODY JARNÍ BRNO

Jako každým rokem se v areálu kynologickém klubu Zetor Brno konaly v termínu 31.3.-1.4.2012 první letošní závody pojmenované Jarní Brno. Tentokrát do Brna zavítal holandský rozhodčí Kees Stoel, který bude posuzovat letošní Mistrovství světa v Liberci. 

Předpověď počasí na víkend hlásila větrno a déšť, tedy se předpokládalo, že bude třeba teple se obléct. Ráno po probuzení si všichni oddechli, že je venku sucho, po příjezdu na závody nás však přivítal silný vítr. Naštěstí bylo v průběhu závodů odváto pouze pár věcí mimo parkury a vše živé přežilo bez zranění na parkuru i mimo něj !!! :)) 

Pan rozhodčí byl usměvavý sympaťák a stavěl velmi zajímavé parkury, naše očekávání dalších přínosných agilitních zkušeností tedy bylo naplněno. Jeho oblíbeným prvkem byly tzv. „vlásenky“ (skočky ve vodorovné řadě za sebou) a další nástrahy např. v podobě tunelů, kde se mnoho týmů diskvalifikovalo. O to větší byla radost těch, kterým se zadařilo a takovým velmi gratulujeme !!! 

Závody se nakonec vydařily a to i přes dramatické počasí. V sobotu jsme přežili silný studený vítr s následnými kroupami a v neděli aprílové počasí, kdy chvíli svítilo optimistické sluníčko a následně padal sníh. Ale ani tohle nás agiliťáky nemůže od tak úžasné aktivity odradit ! :-)) 

Evča a Eny  

SEMINÁŘ ZDOBÍN 31.3. - 1.4.2012


 

 

OPSION 024 - HRADEC KRÁLOVÉ

Ve dnech 24.-25.3.2012 jsme v docela početné sestavě účastníků z řad „našinců“ vyrazili na jedny z posledních halový závodů zimní sezóny, které se konaly v Hradci Králové. Závody posuzovala rozhodčí Lenka Pánková, jejíž prvky a pasáže v parkurech nám rozhodně nebyly cizí, přesto se nám nedařilo podle našich představ. 

Sobotní startovní pole bylo oproti nedělnímu více zastoupené (obzvláště v kategorii large), přesto celé závody díky skvělé práci organizátorů rychle ubíhaly. Po prvním dni jsme přenocovali ve velice pěkném a pejsky vítajícím pensionu. Nedělní vstávání nám sice znepříjemnil časový posun (a to zrovna ten méně příjemný, který nás okradl o hodinu spánku), svádět na to naše výsledky jsme ovšem nemohli, na konci obou závodních dní jsme museli pouze konstatovat, že pro příště se musíme polepšit :-) 

Celý víkend provázelo slunečné počasí, které jen umocňovalo velice příjemné závody, za které organizátorům moc děkujeme:-) 

 

FOTOGRAFIE

z této akce naleznete ZDE 

VIDEO

z této akce naleznete ZDE 
 

 

ZÁVODY C.S.I. MOTEŠICE 2012 + EVROPSKÝ POHÁR BORDER COLIÍ - 17. - 18.3.2012


Závody v Motešicích jsou považovány za jedny z předních klání sportu agility na Slovensku. Tohoto závodu se zúčastnila široká škála zahraničních závodníků světového fotmátu. O zajímavou podívanou nebyla nouze, běhalo se na dvou parkurech, na kterých se v posuzování střídali rakouský rozhodčí Bernd Hüppe, belgický rozhodčí Michel Liekens a slovenská rozhodčí Martina Vakoničová. Závody probíhaly v koňské jízdárně, kde bylo oproti venkovním (skoro letním teplotám) poměrně chladno, proto skoro nikdo ve volných chvilkách neodolal možnosti lehnout si před halou na lavičky a nasávat sluneční energii. 

Na těchto závodech nás však čekaly i velmi napjaté okamžiky a to mimo parkur. První hned při příjezdu v sobotu ráno, kdy při chvilkové nepozornosti jednoho ze závodníků jeho pes vběhl do dráhy na blízké silnici projíždějícího automobilu. Pejsek měl však veliké štěstí, protože z této nehody vyvázl jen s odřeninami a modřinami. Pro nás ostatní majitele to je však veliké ponaučení, i když si všichni říkáme: 
„ Mně se něco takového stát nemůže.…!!!“ Další velmi nepříjemnou situací bylo oznámení zaběhnutého psa. Zhruba po hodinovém hledání se však psího „zběha“ podařilo úspěšně najít:-) 

Tyto závody byly konkurenčně velice dobře obsazeny a pořadatelsky výborně zajištěny, děkujeme:-) 

V závěru chceme moc poblahopřát vítězům a budeme se těšit za rok na další ročník. 

Výsledky najdete ZDE

FOTOGRAFIE

z této akce naleznete ZDE 

VIDEO

z této akce naleznete ZDE 
SEMINÁŘ A ZÁVODY V RAKOUSKÉM POTTENDORFU


Dne 2.3.2012 jsme se opět vydali do Pottendorfu, tentokrát na seminář, který vedla finská závodnice a rozhodčí Mia Laamanen. Parkury, které stavěla, byly velmi technické. Finský styl vedení na parkuru je prostě fantastický - vždy jde o dokonalou přesnost a maximální rychlost. Děkujeme Mie za milý a trpělivý přístup:-) 

Po pátečním semináři následovaly víkendové závody. Tyto závody posuzovala Mia Laamanen a rakouský rozhodčí Herbert Reichl. Jumpingový parkur od pana Reichla byl běhavý a bez větších technických záludností :-) Parkury od Mii byly náročnější se spoustou technických pasáží, které potrápily leckteré závodniky (stejně jako i nás :-))). 

Závody i seminář byli jako vždy na jedničku, děkujeme našim rakouským kamarádům za příjemnou, domácí atmosféru a velké poděkování patří i šéfkuchaři Hansovi za jeho výborné menu, které v kantýně servíroval. Děkujeme:-) 

Už nyní se můžeme znovu těšit do Pottendorfu na další seminář, tentokrát pořádaný se švýcarem Remo Müllerem:-). 

Olina a spol. 


VIDEO

z této akce naleznete ZDE 

ZÁVODY V POLSKU - 25. - 26.02.2012


Závody pořádané v polském městě Sycow byly pro poláky závody kvalifikačními. Do Polska jsme se vydali ve složení Olina, Iva, Zita, Zuzka, Verča a Hans Fried, který celé kvalifikačky posuzoval. Po náročné cestě jsme se ubytovali v motorestu, který nejprve působil příjemným dojmem, ale později bylo přeci jen poznat, že jsme v Polsku, což se nejvíce odrazilo na pohostinosti místních. Ale na přespání byl motorest nakonec dostačující. 

V sobotu ráno nás přivítala moderní sportovní hala, která byla na rozdíl od ostatních hal u nás, vytápěná. Proto jsme běhali v tričku nebo mikině. Dokonce jsme viděli otužilce jen v tílku a tříčtvrtečních kalhotách. Celé závody se běhaly na koberci, který byl pro rychlé psy velice těžkým povrchem. První den jsme začínali zkouškami, následoval jumping a agility open. Na konec dne byl přidán ještě jeden jumping o zajímavé ceny. Jednalo se o oficiální běh, který posuzoval polský rozhodčí a závodník Leszek Kalisz. Vítěz tohoto běhu získal poukaz na výlet do Maroka, pro druhého a třetího na bedně čekal pobyt v horách s možností využití sněžných skútrů. Jednalo se o velice běhavý jumping, a tak zde šlo především o rychlost psa i psovoda. Mnoho psů nedokázalo rovinky překonat bez shození tyčky a nakonec tento běh doběhlo velice málo závodníků bez chyby. Největší problém (nejen) pro nás byl kruh, do kterého pes nabíhal po točení z tunelu. I my jsme měli několik želízek v ohni s šancí na výhru, zrádný kruh však zaskočil všechny z nich. Na závody se však jezdí hlavně pro zkušenosti, a tak máme další prvek, který musíme pilovat. 

V neděli se začínalo jumpingem, následně se běžel agility open a končilo se zkouškami. Celé závody ubíhaly rychle, a tak jsme v neděli odjížděli brzy domů. Oproti závodům u nás, kde mnohdy odjíždíme až večer kolem 7 hodiny, nebo i později, to bylo, vzhledem k vysokému počtu startujících, velice příjemné. O to více, že jsme měli před sebou pětihodinovou cestu domů. Organizace byla na jedničku, mírným handicapem pro nás byla neznalost polštiny, ale díky pomoci polských kamarádů a vzájemné pomoci mezi námi jsme si ohlídali startovní pořadí a celkově se nějak domluvili. 

Hans Fried stavěl parkury technické, ale přitom pěkně běhavé. Někdy však bylo těžké rychlého psa stočit na klouzavém koberci, ale i to k agility patří. A přeci jen, byly to kvalifikační závody, a tam nemůžeme očekávat jednoduché parkury. Celé závody měly velice příjemnou atmosféru a pro nás byly velkou zkušeností. Vyzkoušeli jsme si jak běhat na koberci, ale také jsme si mohli zaběhat těžší parkury, než se kterými se setkáváme na obyčejných závodech. Dále jsme viděli mnoho výborných týmu z Polska a trochu můžeme tušit, s kým se někteří z nás snad potkají na Mistrovství světa. Za celý víkend můžeme říct, že se nám dařilo. Někomu méně, někomu více, a každý z nás si odvezl pohár nebo medaili, jako krásnou upomínku na Polsko. <br.


Zuzka a Art 


VIDEO

z této akce naleznete ZDE 
SEMINÁŘ POTTENDORF - 19.02.2012


V neděli 19.2. jsme se zúčastnili semináře v Pottendorfu vedeného Olgou Edrovou. Z Brna do Pottendorfu se člověk dostane velmi pohodlně - cesta trvá necelé dvě hodiny a většinou se jede po dálnici nebo rychlostní silnici. Hned po příjezdu nás přivítal příjemný uzavřený areál s vytápěnou halou a kompletním zázemím. Po dlouhých mrazivých dnech nás sice překvapily teploty výrazně nad nulou, přesto jsme však ocenili teplo a střechu nad hlavou, zejména když se spustil hustý a vytrvalý déšť. V hale byly také k dispozici odkládací kotce pro pejsky, což jsem s povděkem využila. Člověk mohl mít pejska pěkně v teple a pod dohledem. Měli jsme také domluvený výborný oběd v kantýně přímo v hale, a člověk zde mohl zakoupit i něco dobrého na zub. 

Olinka si na nás připravila tři parkury. Dva byly se zónovkami a jeden byl jumping. Parkury byly přiměřeně těžké a psovodi si s nimi (s menší či větší pomocí trenérky :-D ) nakonec všichni úspěšně poradili. Semináře se zúčastnili velmi zkušení psovodi i pokročilejší začátečníci a všichni si jistě odnesli mnoho rolex repliky hodinek nových poznatků. Také pejsci byli zastoupeni ve všech kategoriích, velikostních i výkonnostních – od psích dorostenců, přes mladé pejsky, až po zkušené závodníky. 

Seminář měl mezinárodní účast. Byly zde týmy z Česka, Rakouska a několik týmů bylo ze Slovenska. Bylo zajímavé sledovat odlišné styly a techniky, a myslím, že to pro účastníky bylo také velmi poučné. Měla jsem možnost popovídat si s několika rakouskými a slovenskými závodníky. Jsem opravdu ráda, že jsem mohla poznat spoustu nových lidí a skvělých psů, ale hlavně super agility týmů. 

A tak nám celý den příjemně, i když možná až příliš rychle, uběhl. Myslím, že budu mluvit za všechny účastníky, když poděkuji trenérce Olině Edrové i organizátorům za příjemně strávený den. 

Terka a pudlice Odinka 


FOTOGRAFIE

naleznete ZDE
ZÁVODY MIKULOV - 18.02.2012


Tyto závody, pořádané týmem Jumpingdogs, jsou mezi agiliťáky, kteří nebydlí na druhém konci republiky, docela známé. Jsou to pohodové závody s dobrou atmosférou a program pěkně ubíhal. V době, kdy jste 
se zrovna nepřipravovali na běh, nebo nevenčili psy, jste mohli popíjet volně dostupný čaj a sledovat běhání ostatních, nebo se jít občerstvit do bufetu. Tam se podávaly párky, cigára a další pochutiny, které se po vydatném běhu samy nabízely. 

Běhalo se v koňské hale, takže povrch byl pro většinu psů ideální, zato každý psovod se určitě pořádně zapotil. Parkury Tomáše Glabazni byly krásné, rychlé a běhavé. Ovšem zaběhnout je v náročném terénu,
to byla pro psovody skutečná výzva. Když se Vám pak podaří takový parkur dobře zaběhnout, můžete být opravdu spokojeni. Pokud se však někomu nedařilo, mohl si koupit lístek do bohaté tomboly se 70% šancí na výhru, což mohl ocenit například i doprovod a udělat si tak malou radost. 

Myslím si, že to byly vydařené závody, ať už se podívám na zajímavé parkury, zázemí nebo organizaci. Dokonce bylo i na únor docela teplo, což bylo v očekávání mrazů příjemné překvapení. 

Lukáš a pudl Cody 


ZÁVODY POTTENDORF


Dne 5.2.2012 jsme se ve složení Zita, Olina, Iva, Veronika, Zuzana, Lukáš a Filip již potřetí zúčastnili seriálových závodů v rakouském Pottendorfu. Na článek z těch listopadových (rozh. Sasha Grunder (CH) a Fritz Hauser (A)) a lednových (rozh. Lenka Pánková (CZ) a Margot Fischer (A)) nějak nedošlo:-o :-((, ale přidáme alespoň nějaká videa a příště se polepšíme:-)). V Rakousku je závodní den rozdělen na dvě části, kdy dopoledne běhají všechny výkonnostní kategorie small a medium a odpoledne potom opět všechny výkonnostní kategorie large. Oproti závodům v ČR je to příjemná změna, když na závodech netrávíte celý den od rána až do večerních hodin, ale naopak po odběhnutí své kategorie se mohou závodníci rozjet domů v rozumnou hodinu (platí pro small a medium), nebo naopak přijet na závody až v odpoledních hodinách (large). 

V extrémním mrazivém počasí, které se na nás nyní sype, nás v Pottendorfu přivítala vytápěná hala s kantýnou nabízející teplé obědy a nápoje. Kantýna je navíc jednou prosklenou stěnou propojená s parkurem, takže jsme mohli při pořádání vyhlášeného vídeňského řízku sledovat dění na parkuru a spojit tak příjemné s užitečným:-). 

Tratě pro nás tentokrát stavěli slovenský rozhodčí Pavol Vakonič a Erich Hüttner z Rakouska. Pro mladé psy to byla další zkušenost v jejich začínající závodní kariéře, se staršími jsme měli možnost porovnat své výkony mezi větší konkurencí, než je u nás a navíc na jiném povrchu. Dařilo se někomu méně, někomu více, někteří naši psíci padali, jiní klouzali, další potom proběhli parkur bez ztráty kytičky:-)) 

výsledky ZDE 

Všichni jsme ale nakonec odjížděli s pocitem příjemně prožitých a dobře zorganizovaných závodů v pohodové atmosféře. Myslím, že můžeme všichni jednohlasně říci, že už se moc těšíme na ty březnové, které bude posuzovat finská rozhodčí Mia Laamanen (Mia v Pottendorfu navíc před závody pořádá seminář, takže se opravdu máme na co těšit:-)) !!! 

Iva a Cassík s Ledkem 


VIDEO

z 5.2.2012 najdete ZDE 


VIDEO

z 22.1.2012 najdete ZDE 
TRÉNINK S ANNOU EIFERT


V letošním roce jsme si naplánovaly mnoho tréninků a seminářů u zahraničních závodníků. Jako první jsme se zúčastnily tréninku s úspěšnou maďarskou závodnicí Annou Eifert. Trénink splnil naše očekávání, byly jsme z něj moc nadšené a už se moc těšíme na další. Moc děkujeme. 

 
NOVOROČNÍ SRANDA ZÁVODY

Pro naše kurzisty jsme připravily novoroční sranda závody.

  • Proběhly ve dnech 10.1 - 11.1.2012
  • podmínky účasti: dobrá nálada
  • tip: kalhoty s velkýma kapsama


 

Všichni účastníci ukázali velké nadšení a smysl pro humor. Nějvětší zápal pro hru prokázali Lukáš a Aneta. Doufáme, že si to všichni náležitě užili, a že je dárečky potěšily!!!

 

SEMINÁŘ SE SASHOU GRUNDEREM

 

V pátek, dne 25.11.2011, jsme se v rakouském Pottendorfu zúčastnily semináře, který vedl švýcarský závodník a rozhodčí Sasha Grunder. Byl to pro nás velice přinosný den, a Sashu jsme na parkuru i mimo něj poznaly jako velice milého a stále pozitivně naladěného člověka. Děkujeme. 
 

 

Na seminář navazovaly víkendové závody,které se konaly na stejném místě. Zúčastnili jsme se jich společně se Zitou Přichystalovou, Anetou Slavíkovou a Veronikou Přichystalovou. Celý víkend se díky pořadatelům i všem zúčastněným nesl ve velice klidné a příjemné atmosféře. Vítězům gratulujeme a ještě jednou děkujeme za krásné závody.


 MISTROVSTVÍ SVĚTA V AGILITY 2011Ve dnech 7.- 9. 10. 2011 proběhlo MS v agility ve francouském Lievenu. Česká reprezentace letos ukázala, že bezpochyby patří ke světové špičce. Nádherné 3. místo vybojoval tým družstev large ve složení Tereza Králová s Nice, Martina Vaškebová s Kesi a Radovan Liška s Laky. Také v soutěži jednotlivců jsme mohli v podání českých závodníků vidět špičkové výkony. Tereza Králová s Nice nastupovala do druhého kola závodu v kategorii large z prvního místa a v celkovém vítězství ji nakonec zabránil shozený element dálky těsně před koncem. Podobnou smůlu měla Martina Klimešová s Kiki startující v kategorii medium, která byla po prvním kole na druhém místě a od krásného umístění ji oddělila schozená dálka. Přestože bohužel České republice těsně unikla dvě krásná umístění, děvčata svými výkony ukázala kvalitu českého agility a jeho světovou úroveň.

GRATULUJEME letošní české reprezentaci!!! SEMINÁŘ S LISOU FRICK

- 24.3.- 27.3. 2011


SEMINÁŘ S KRISTINOU KABAI A ALEXEM BEITLEM

- 27.2.- 5.3. 2011